Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pogrzeb Chrześcijański

1. W celu dopełnienia formalności pogrzebu możemy zgłosić się w kancelarii parafialnej - można to uczynić nawet poza godzinami urzędowania.

2. Pogrzeb załatwia najbliższa rodzina w Parafii zamieszkania. Jeżeli pogrzeb jest poza parafią zamieszkania potrzebna jest zgoda na pochówek proboszcza, na którego parafii zmarły zamieszkiwał.

3. Przy zgłaszaniu pogrzebu należy w kancelarii parafialnej przedłożyć „Skrócony akt zgonu” z USC oraz zaświadczenie ks. kapelana o przyjęciu przed śmiercią sakramentu chorych (dotyczy to zwłaszcza zmarłych w szpitalu).

4. Cmentarzem parafialnym przy ul. Wróbla zarządza Pan Eugeniusz Trzoński, który jest równocześnie właścicielem firmy pogrzebowej w Siemianowicach Śl. na ulicy Św. Barbary 24. Telefon całodobowy: 032-2884045 oraz komórkowy : 0-601426991. Z administratorem cmentarza uzgadnia się miejsce pochówku. Można (ale nie trzeba) także skorzystać z usług firmy pogrzebowej Eugeniusza Trzońskiego.

5. Pogrzeb, miejsce grobowe i wszelkie inne sprawy związane z pogrzebem są załatwienia zgodnie z Prawem Państwowym i Prawem Kościelnym, które to prawa się wzajemnie uzupełniają w tych kwestiach.

Co warto wiedzieć o pogrzebie chrześcijańskim