Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

                                                                                                    
    

                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 

                                 IV  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 – marzec 2017 rok

       W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który przechodząc, zobaczył niewidomego i uzdrowił go. Może czujemy się bezradni jak niewidomy, kiedy przytłacza nas codzienność, czy też nie potrafimy rozwiązać jakichś sytuacji konfliktowych. A Jezus przechodzi. On ma moc przywrócić nam nasz wewnętrzny wzrok. On jest naszym światłem. On może nas przeprowadzić przez to, co trudne i niezrozumiałe. Jezus pyta: „Czy ty wierzysz?”. I to pytanie jest skierowane do każdego z nas. Jaka będzie nasza odpowiedź?


    Dzisiejsza kolekta na potrzeby archidiecezji.
    Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


1.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30. Zalecki za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej można składać w kancelarii i zakrystii.
2.Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania (klasy III gimnazjum) zapraszamy na spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 9.00 dziewczyny , a o godz. 13.00  chłopcy do salki parafialnej.
3.Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w nocy z 7/8 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w kościele Krzyża Świętego w Siemianowicach Śl., indywidualne zakończenie następnego dnia również w tym kościele. Więcej informacji na fejsbukowym profilu Siemianowickiej EDK, a zapisy przez stronę internetową: www.EDK.org.pl.
4.W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszego kościoła.
5.W nowym numerze „Gościa Niedzielnego”, m.in.:
- Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji
- Dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę w Brukseli, gdzie szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy

 

 Na czas przeżywania dnia Pańskiego i rozpoczynającego się   nowego tygodnia  niech nam Bóg błogosławi

 

 

Copyright 2012. QualityJoomlaTemplates.