Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czciciele Świętego Antoniego

Czciciele Świętego Antoniego
 

Czciciele św. Antoniego mają swoje spotkania formacyjne w pierwszy wtorek miesiąca po nabożeństwie odprawianym po Mszy św. o godz. 8.00.

„Jest pewne, że od samego początku istnienia parafii w Laura Hucie istniała taka grupa, która w sposób szczególny czci patrona św. Antoniego Padewskiego”. Istniała i istnieje.

Wystarczy przyjść do kościoła we wtorek na godzinę 8.00, aby się przekonać, jak jest liczna. Po Mszy św. według formularza o św. Antonim odprawiane jest specjalne nabożeństwo. A raz w miesiącu czciciele gromadzą się w sali na probostwie na spotkaniach formacyjnych.

Przez kilka lat krok po kroku podczas wykładów przyglądali się szczegółowo życiu świętego Patrona parafii. Teraz zajmują się rokiem liturgicznym i sakramentami. Stałym elementem każdego spotkania jest wspólny śp iew, przede wszystkim pieśni ku czci św. Antoniego.